В Празі уже в котре в підтримку Евромайдану відбулася низка акцій

20.12.2013 17:22

8 грудня в Празі за  організаційної підтримки Міжнародного Об'єднання " Українська Свобода" -президента об 'єднання Богдана Костіва , відбулася Еврохода в підтримку "Маршу мільйонів" у Києві. Тисячі українців з цілої Чехії пройшлися центральними вулицями Праги, від греко-католицького храму св. Клімента через Старомєстське наместі на міст Манеса який розташований навпроти Карлового мосту і на якому створили " живий ланцюг" завдовжки сотні метрів.

Учасники акції скандували "Слава Україні-Героям Слава","Революція", "Київ, Майдан ми з тобою", "Україна - це Европа", "Зека-геть", "Януковичу ганьба", "Банду геть". Присутні тримали плакати на евроінтеграційну тематику, українські та революційні прапори, а також стяги евросоюзу та свободи.

Опісля біля пам'ятника борцям за свободу недалеко ураду влади Чеської республіки відбулося віче, на якому виступили громадськи діячі празького Євромайдану Василь Рюхтін та віце-президент Міжнародно Об'єднання "Українська Свобода" Олег Зайнуллін, також  був відправлений молебень до Пресвятої Богородиці св'ященником греко-католицької церкви о. Сливоцьким. Завершилося віче Державним гімном України та "Боже великий єдиний" .

15 грудня в неділю на Вацлавській площі біля підніжжя пам’ятника св. Вацлаву відбулося народне вічче на підтримку  Евромайдану. На акції зібралося близько 500 осіб, це перед усім українці, а також чехи,білоруси, грузини, які прийшли підтримати українців у европрагненнях. Присутні скандували: «Революція!» , «Київ-майдан ми з тобою!», "Януковича в відставку!".  На мітингу виступили Оксана Івасюк-доцент Чернівецкого університету, сестра Володимира Івасюка, письменник Ігор Помeранцев, поет Всеволод Терешкун,  Іванка Ілленко,  племінниця Юрія Іллєнка, чеський політик член КДУ-ЧСЛ  Павел Свобода.

Останній зокрема наголосив  , наскільки важливою сьогодні для України та українців є міжнародна підтримка, в тому числі чехів та чеських політичних і громадських лідерів. «Нашим обов’язком сьогодні є бути з тими, хто прагне демократії для України, справжньої демократії. Тому я тут сьогодні з вами», – наголосив він.

Павел Свобода розповів, що у Києві зараз перебуває колишній міністр закордонних справ Чехії  Карел Шварценберґ.
Завершилося віче виступом та молитвою, яку прочитав вікарій для українців греко-католиків Праги отець Василь Сливоцький. Люди після віча не бажали розходитися,  жваво обговорювали   події в Україні. Віче проходило під  державними українськими прапорами, червоно-чорними революційними, прапорами ЄС та ВО «Свободи».

17 грудня у вівторок відбулося віче біля Посольства України в Чеській республіці. Віче розпочалося о 16.00 проти московських підписань Януковича. Присутніх було ознайомлено з київськими подіями, мітингувальники скандували «Януковича у відставку», «Україна – це Європа», «Посол до народу», в руках тримали плакати «Ні таможеному союзу з Росією». За весь час віча ніхто з представників української дипломатичної установи не вийшов до мітингувальників. Учасники віче почали скандувати «Посла у відставку», не в перше посол України Борис Зайчук ігнорує народ, постає питання для чого такий посол?

19 грудня білоруські активісти опору провели на Староместський площі Праги мовчазну акцію протест проти режиму Лукашенка, який наказав криваво розігнати мирну акцію в білоруському Мінську в 2010 році. Празьки українці також прийняли участь у протесту, а білоруси висловили солідарність з українцями у їхніх европрагненнях.

Разом і до кінця!  За повалення людоненависницкіх режимів! Свобода народам! Свобода людині!- це славне гасло УПА нас об’єднує і є актуальним і сьогодні.