Українці в Чехії вшанували жертви Голодомору

26.11.2012 08:14

25 листопада 2012 року у Празі з ініціативи Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" відбувся "Скорботний хід" до 79-річниці Голодомору в Україні 1932–33 років. Учасники із запаленими свічками пройшли центральними вулицями чеської столиці і на Староміській площі молитвою та хвилиною мовчання вшанували мільйони українців-жертв геноциду.

У заході взяв участь депутат Львівської обласної ради, президент Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" Богдан Костів. Він зазначив, що Голодомор в Україні був справжнім геноцидом українського народу. Маємо завжди пам'ятати про це і всім доносити правду про цю страшну трагедію, тому що народ, який втрачає пам'ять, не має майбутнього.

Довідка: Голодомор в Україні 1932–33 років – це безпрецедентний злочин у світовій історії. Бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу.

За даними істориків, протягом 1932–33 років жертвами голоду стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, втрачаючи по 25 тисяч осіб за день, по тисячі – за годину, по 17 – щохвилини.

Фото

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"