Українці в Чехії вшанувала жертви Голодомору

27.11.2011 11:18

27 листопада 2011 року в Празі з ініціативи Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" вже традиційно відбулася "Скорботна хода" з вшанування жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Хода центральними вулицями чеської столиці зібрала усіх небайдужих людей різних національностей які прийшли вшанувати мільйони невинних жертв комуністичного тоталітарного режиму проти українського народу. На староміській площі в самому серці Праги, де зупинилася хода, були запалені свічки і хвилиною мовчання пом'янули усіх жертв Геноциду українців. Страшна трагедія українського народу не залишила байдужими багатьох перехожих які приносили та запалювали свічки разом з маніфестуючи ми.

Президент Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" Богдан Костів зазначив: "Сьогодні ми схиляємо у скорботі голову перед мільйонами невинних жертв голодомору в Україні 1932 -33 років. Вони загинули тому, що були українцями і прагнули до свободи у своїй Богом даній країні. Цей страшний Геноцид українського народу ми завжди маємо пам'ятати і який має визнати вся світовa громадськість. Народ який забуває минуле, не має майбутнього.

Голодомор в Україні 1932 – 33 років - це безпрецедентний злочин у світовій історії. Бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, зламати Його. Поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна. Стерти генетичну пам'ять народу. Викорінити навіть думки про свободу та власну державу.

Мільйони загиблих. Десятки мільйонів ненароджених. Понівечені людські долі. Виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім'я їй - Голодомор. Її суть - геноцид.

За даними істориків, протягом 1932-33 років жертвами голоду, що виник унаслідок адміністративних заходів радянської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, втрачаючи по 25 тисяч осіб за день, по тисячі – за годину, по 17 – щохвилини".

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"