Українці в Чехії відзначили День Соборності і Свободи України

22.01.2013 15:54

З нагоди 95-ї річниці проголошення Четвертим Універсалом Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки та 94-ї річниці укладення Акту Злуки між УНР та ЗУНР в Чеській Республіці відбулись урочистості.

22 січня 2013 році відбулась урочиста акція з нагоди Дня Соборності і Свободи України на Ольшанському цвинтарі в Празі. До присутніх членів українських організацій та представників громадськості Чехії звернувся Посол України Борис Зайчук та голова Української ініціативи в ЧР Віктор Райчинець.

У поминальних акціях взяли участь співробітники Посольства України в ЧР, учні української гімназії в Празі, Українська Ініціатива в ЧР, Міжнародне об`єднання "Українська Свобода" та спільнота прихильників ВO "Свобода-Студентська". До могили "Моїм вірним дітям героям і жертвам терорів, мати Україна" були покладені вінки та проведена молебень.

Також з нагоди Дня Соборності і Свободи України був покладений вінок до пам’ятної дошки Михайла Грушевського, Президента УНР, який у 1920 році жив у Празі.
 
Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець

 

Фото