Українці Чехії вшанували Шевченка

10.03.2013 18:44

10 березня 2013 року в Празі на площі Кінських відбулося віче з нагоди 199-ї річниці з дня народження видатного українського письменника, поета та художника Т. Г. Шевченка.

Українська громада та представники Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" розпочали віче з покладання квітів до підніжжя пам'ятника Великого сина України, що на площі Кінських.

Отець Олег Зайнуллін, священник української православної (УПЦ КП), провів молебень за Україну та виголосив повчання, в якому розповів про життя Тараса Шевченка та наголосив, що близький час, як слова національного Пророка: "І повіє огонь новий з Холодного Яру…" і наша Батьківщина буде дійсно вільною державою.

На вічі виступив депутат Львівської Обласної ради, президент Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" Богдан Костів, який підкреслив, що постать Великого Кобзаря відома не тільки в Україні, але і в цілому світі. Його слова і тепер є актуальними для нашої держави. Навіть сьогодні, коли Україна є незалежною державою, нею продовжують керувати різні антиукраїнські сили.

До присутніх також звернувся голова українського колективу "Родина" Йосип Климкович: "кожна нація має своїх пророків. Таких пророків має і Україна. Понад тисячу років була Україна під ярмом поневолювачів, коли нам впроваджували "своїх героїв", а тому довго не могла стати незалежною державою, хоч люди боролися і воювали за свою державу. Не буде нас покою на цьому світі, коли не будемо пам'ятати, що ми - українці козацького, вільного роду і маємо дух великих героїв і перемоги наших прадідів, дідів і батьків. І ми повинні їх шанувати!".

Віче пройшло під національними, червоно-чорними революційними прапорами та стягами ВО "Свободи".

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець

Фото