Українська молодь приєдналася до світової акції "Запали свічку" в Іспанії

27.11.2012 08:20

23 листопада українська молодь діаспори з Боснії, Іспанії, Португалії, Сербії, України, Франції та Чехії у столиці Іспанії Мадриді провели вечір вшанування пам’яті жертв Голодомору геноциду 1932-33 роках. Участь у заході взяли близько 30 молодих людей та представники старшої діаспори з Мадриду. Захід проведено в просторах готелю Прага та конференційній залі.  До вечора вшанування пам’яті жертв Голодомору геноциду 1932-33 роках приєдналися представники посольства України в Іспанії.

Відкрив вечір пам'яті голова Української громади Іспанії за права честь і гідність українців Юрій Чопик. Після хвилини мовчання присутні запалити свічки пам’яті, які потім було виставлено на імпровізовану карту України.

Перед присутніми також виступив Секретар з міжнародних питань ВГО "Молодий Народний Рух" Олексій Захарченко, який зазначив, що голодомор – це одна з найтрагічніших сторінок в історії не тільки України, але й усього людства. За короткий час фізично та психологічно було знищено мільйони українців. Не зважаючи на це, українська нація вистояла і змогла протистояти червоним окупантам. Проте це не сталося б без людей, які жертвуючи власним життям та життям своїх дітей, допомагали вижити іншим. Саме ці люди мають вважатися справжніми героями України.
 

Після історичного екскурсу про трагічні події в минулому, було відкрито виставку книг присвячених Голодомору та встановлено інформаційні стенди. Вечір пам'яті закінчився показом фільму українського режисера  Юрія Лугового "Окрадена Земля".

24 листопада 2012 року спільнота прихильників ВО "Свободи" запросила священика греко-католицької церкви отця Богдана Боднара з міста Памплона (провінція Наварра) провести панахиду на півночі Іспанії у Сантандері за душами невинно убієнних українців. Потім на центральній площі міста Сантандер (провінція Кантабрія) вшановано пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Під час заходу українці розповідали місцевим мешканцям про цю жахливу трагедію, демонструючи фотографії і плакати, які нікого не залишали байдужим.

До міжнародної акції вшанування жертв Голодомору „Запали свічку“ долучилася  i молодь діаспори. Була організована пам’ятна хода центральними вулицями Мадриду, а також невеликий мітинг-реквієм, під час якого молоді люди виклали хрест зі свічок.

Протягом заходів серед місцевого населення були поширені матеріали про Голодомор іспанською та українською мовами.

Також в Іспанії 24 листопада було проведено вечір пам’яті жертв геноциду української нації у християнській суботній школі "Світанок", що в місті Алкала де Енарес поблизу Мадриду. У своєму зверненні до присутніх лідр спільноти прихильників ВО "Свободи" в Іспанії  Іван Вовк наголосив, що причиною голодоморів українців є московський імперіалізм, доведений до абсолюту більшовицьким режимом, який зміг утвердитися на наших землях через недалекоглядність та непослідовність української еліти і, як наслідок, деморалізованість та байдужість народних мас у період визвольних змагань 1917–1921 років. Викривши подвійну мораль нинішньої влади в Україні у ставленні до Голодомору виступ закінчено словами: "Щоб запобігти можливим злодіянням щодо української нації в майбутньому, нинішнє покоління у жодному разі не може сподіватися на панівну верхівку, діяльність якої далека від історичної правди. Тільки правда зробить нас вільними!".

Під час проведення заходу в Алкалі де Енарес на запрошення організатора приїхала правнучка великого українського патріота, політика, філософа і літератора Івана Франка пані Іванна Міліянчук, яка живе і працює в Мадриді.

Наступного дня спільнота прихильників ВO "Свободи" на півночі Іспанії в місті Лімпіас, що неподалік від узбережжя Біскайської затоки, вшанували пам‘ять замордованих голодом українців.

Цього ж дня в Мадриді українські націоналісти провели на центральній площі Пласа де Кальяо чергову акцію "Розкажи про Україну", під час якої представник спільноти прихильників ВО "Свободи" в Іспанії, виступ якого перекладали іспанською, розповів присутнім про жахливу трагедію, яку пережив український народ під час голодоморів 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років. Було наголошено „на відміну від українофобського режиму Януковича, влада Іспанії ще 2007 року визнала Голодомор геноцидом української нації і висловлено переконання, що з приходом у парламент України націоналістичних сил з'явиться можливість донести як до українського народу, так і до народів світу правду про злочини більшовизму та російського імперіалізму щодо України і українців“.

Українці, які вийшли на площу із синьо-жовтим прапором України, червоно-чорним прапором української революції та прапорцями націоналістичного об'єднання із чорними траурними стрічками, роздавали мадридцям і гостям столиці Іспанії брошурки іспанською мовою про Голодомор в Україні.

До спільноти прихильників ВО "Свободи" в Іспанії приєднався активіст Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" з Чеської республіки, який перебуваючи в Мадриді на з'їзді молоді української діаспори взяв участь у всіх поминальних акціях в Мадриді.

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець