Українська діаспора в Чехії вшанувала жертви Голодомору

28.11.2010 15:00

28 листопада 2010 року в Празі члени Міжнародного Об`єднання "Українська Свобода" та Об`єднання "Родина", українці і чехи взяли участь у поминальній ході із запаленими свічками.

Ця акція була проведена з нагоди 77-ої річниці Голодомору-геноциду українців в 1932-1933 роках, штучно організованого комуністичною Москвою та їхніми прислужниками.

Хода розпочалась після української Служби Божої від греко-католицького катедрального собору св. Климента в Празі і продовжувалася по Карловій вулиці через Малу площу до Орлоя на Старомєській площі, де і відбулося віче.

На вічі виступив президент Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода" Богдан Костів та віце-президент Олег Зайнуллін, які засудили дії уряду та президента В.Януковича, щодо неповаги та заперечення Голодомору українців, як геноциду.

В руках учасники поминальної акції тримали українські державні прапори, прапори ОУН(б)-УПА, прапори ВО "Свобода" з чорними стрічками та плакати із гаслами в українській, англійській і в чеській мові: "Femine 1932-33 is a Genocide of Ukrainian", "1932-33 Hladomor v Ukrajině způsobený Moskvou", "Політика Януковича виправдовує злочин Кагановича", "Голодомор заперечують лише московські холуї" та інші.
Віче викликало цікавість чехів, росіян, українців і туристів, які проходили поблизу. Іспанці та поляки висловлювали співчуття. Росіянин ж, нецензурною лайкою перешкоджав вшануванню пам`яті жерт геноциду.

Пресове бюро Міжнародне Об’єднання "Українська Свобода"