У Празі з ініціативи свободівців відбулися вшанування пам'яти жертв Голодомору в Україні та протест проти рішення уряду припинити евроінтеграцію

25.11.2013 00:00

24 листопада 2013 року в Празі з ініціятиви Міжнародного об'єднання "Українська Свобода" відбулася "Скорботна хода" з вшанування невинних жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Колона українських патріотів зі свічками, плакатами та прапорами з чорними стрічками пройшлась центральними вулицями Праги від храму св. Климентія до Старомєстської площі.

На площі перед присутніми виступив голова МО "Українська Свобода", депутат Львівської обласної ради Богдан Костів, який засудив дії комуністичного режиму проти української нації. "Люди вмирали тільки тому, що були українцями і ми мусимо пам'ятати про це, бо байдужість до злочину, скоєного проти людства, неодмінно веде до його повторення в майбутньому", – зазначив націоналіст.

Учасники вшанували пам'ять жертв Геноциду молитвою та хвилиною мовчання. Також всі охочі мали змогу виступити і висловити свою позицію.

Наступна частина акції була спрямована на підтримку евроінтеграції України. Присутні тримали плакати на евроінтеграційну тематику, українські та революційні прапори. Також вигукували гасла "Слава Україні – Героям Слава", "Слава Нації – Смерть ворогам", "Київ ми з тобою", "Україна – це Европа", а також співали українські пісні та Гімн України. До багатолюдної акції долучилися, зокрема, українські студенти, які тут навчаються, а також іноземці. Опісля учасники акції протесту вирушили колоною із Старомєстської площі центральними вулицями Праги через Карловий міст до пам'ятника Тарасові Шевченку, де захід і завершився. Також учасники зазначили, що готові знову і знову виходити на вулицю, щоб підтримати европейський курс України.

Богдан Костів,
закордонний осередок (Республіка Чехія) ВО "Свобода"