У Празі в підтримку Евромайдану відбулася низка акцій

10.12.2013 17:36

Українці Праги за останній час провели низку заходів на підтримку всеукраїнської акції протесту, що триває цими днями у Києві та багатьох населених пунктах України. Чеські українці висловлюють солідарність зі співвітчизниками та вимагають від влади Януковича припинити насильство і піти у відставку.

28 листопада 2013 року біля пам'ятника Святого Вацлава на Вацлавській площі, де творились історичні події чеського народу, відбулася маніфестація в підтримку Евромайдану. Крім українців та білорусів, які прийшли підтримати українців, на заході виступив чеській сенатор Яромір Штєтіна, який підтримав евроінтеграційні прагнення України.

Під час акції зібрали підписи під петицією з вимогами до президента Януковича та уряду Азарова піти у відставку. Учасники акції тримали національні українські, революційні червоно-чорні прапори та стяги Євросоюзу.

Наступна акція в підтримку Евромайдану відбулася 1 грудня, після кривавого розгону та побиття студентів на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада. На цей раз на мітингу на площі Палацького було засуджено дії нинішньої антиукраїнської влади Януковича та підконтрольних їй силових структур. Учасники закликали владу поки не пізно піти у відставку. На акції виступив активіст МО "Українська Свобода", який засудив побиття опозиціонерів та надав слово матері та сестрі активіста ВО "Свобода" з Праги Юрія Івасишина - захисника Майдану, якого жорстоко побила міліція. Було вирішено оголосити безстрокову акцію протесту під українським посольством у Празі.

2 грудня в Празі розпочалося безстрокове пікетування Посольства України в Чеській Республіці в знак протесту проти застосування з боку міліції грубої сили до мирних демонстрантів. Петицію з вимогами відставки президента та уряду передали в посольство. Громадський активіст та організатор мітингів перед дипломатичними будівлями України в Чехії Василь Рюхтін ознайомив громаду з новинами Майдану.

На жаль, за цілий тиждень пікетування посол України в Чеській Республіці так і не вийшов до мітингувальників, через що було вирішено організувати збір підписів за відставку посла України в Чехії Бориса Зайчука і направити їх до міністра закордонних справ України Леоніда Кожари.

З ініціативи президента міжнародного об'єднання "Українська Свобода" Богдана Костіва перед українцями в Празі, які пікетували українське посольство, у телефонному режимі виступив народний депутат України, актор Богдан Бенюк, який засудив дії режиму Януковича і висловив підтримку демонстрантам у Чехії.

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"