Празький протест проти показу фільму "Мы из будущего 2"

27.04.2010 20:39

У Празі з 26 по 29 квітня в кінотеатрі Свєтозор (Světozor) здійснювався показ фільмів країн СНД. Покази відбувалися з нагоди 65-ї річниці закінчення другої світової війни. Фільми пропонували до показу Міжурядовий Фонд співробітництва Країн СНД в галузі освіти, науки і культури, під патронатом посольства Російської Федерації в Чеській республіці.

29 квітня о 18.30 відбувся показ фільму "Мы из будущего-2" російського режисера Олександра Самохвалова.

За основу фільму взято одну з найкривавіших битв другої світової війни - Львівсько-Сандомирську операцію Червоної армії відому як – "Бродівський Котел" (1944 р.).

Фільм – є провокаційним, розпалює міжнаціональну ворожнечу шляхом суб’єктивної подачі фактів. В Україні цей фільм є заборонений до показу Міністерством культури та туризму України.

Виникає запитання, чи представники Чеської Республіки бачили фільм і хто з офіціальних представників влади Чеської Республіки дозволив його показ?

О 18 годині свідомі українці почали пікетування кінотеатру Свєтозор (Světozor) де мав проходити фільм. Серед них були представники МО "Українська Свобода" та інших громадських організацій.

Пікетувальники тримали українські національні прапори та плакати із написами: "Геть російські фільми, котрі пропагують міжнаціональну ворожнечу!", "Російська Імперія = Радянська Росія = Російська Федерація = ОКУПАНТИ!", "Бандерівці - Герої України!", "Слава Українській Повстанській Армії!".

Демонстрація викликала інтерес чехів, росіян, українців і туристів, які проходили поблизу. Протестувальники пояснювали людям, чому фільм не підходить для публічного перегляду. Особливо чехи старшого покоління зацікавились подією і висловили солідарність.

Пресове бюро міжнародного об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець