Хроніка акцій у Празі на підтримку Майдану

02.02.2014 23:26

 

22 січня 2014 року в столиці Чехії Празі біля пам'ятника Святому Вацлаву відбулося маніфестація "Стоп диктатурі в Україні!". Сотні людей різних національностей прийшли на найбільшу площу міста підтримати український Майдан та вшанувати пам'ять невинних жертв режиму Януковича.

На заході було зачитано листи-звернення депутата чеського парламенту Карла Шварценберґа та сенатора Яроміра Щетіни. Також перед учасниками мітингу виступили громадські діячі. Солістка балету Празького народного театру Іванка Іллєнко зачитала лист із подякою до Карла Шварценберґа за особисту підтримку демонстрантів на київському Майдані. Священик греко-католицької церкви отець Ярослав відправив панахиду за героями, які полягли за Україну у боротьбі з антинародним режимом Януковича. Також активісти зібрали підписи під зверненням до Президента Чеської республіки Мілоша Земана запровадити санкції проти української влади та скасувати візиту Януковича до Чехії.

23 січня 2014 року в Празі відбулося пікетування Посольства України в Республіці Чехія. Учасники пікету запалили свічки перед портретами загиблих героїв, які полягли за Україну.

24 січня 2014 року в чеській столиці відбувся Автомайдан; його маршрут проліг від будівлі уряду і завершився біля Посольства України в Чехії, де автомайданівці запалили свічки.

26 січня 2014 року в Празі відбувся скорботний хід за невинними жертвами режиму Януковича. Організатором акції виступило міжнародне об'єднання "Українська Свобода". Сотні людей пройшли центральними вулицями Праги, несучи портрети героїв України, які загинули від рук кривавого режиму. Учасники протесту скандували: "Януковичу – ганьба!", "Банду – геть!", "Україна – це Европа!". Опісля на Cтароміській площі відбувся мітинг у підтримку Майдану, на якому виступили громадські діячі, а також було зачитано звернення до прем'єр-міністра та президента країни про запровадження санкцій проти української влади. Після закінчення мітингу учасники попрямували до Посольства України в Празі, щоби запалити свічки пам'яти біля портретів героїв, загиблих у Києві.


ВО "Свобода"