Громадські організації українців Евросоюзу вимагають скасувати пункт резолюції Европарламенту

19.12.2012 08:57

15 громадських організацій українців, що проживають у Греції, Іспанії, Італії, Німеччині, Португалії та Чехії, звернулися до Президента Eвропарламенту Мартіна Шульца із вимогою відкликати пункт 8 резолюції Eвропарламенту із негативною оцінкою Всеукраїнського Об'єднання "Свобода". Автори звернення наголошують: "На останніх виборах до Верховної ради України-2012 серед закордонних дільниць, власне, у країнах Eвропейського Союзу, де масово проживають українські трудові мігранти, Всеукраїнське Об'єднання "Свобода" набрала найбільше голосів. Українці як нація потребують міжнародного захисту від подальшого їх знищення, а не осуду за вигаданими наклепницькими штампами".

Наводимо текст звернення:
"Ми, українські трудові мігранти, що працюють і сплачують податки у eвропейських країнах, завжди з надією і вдячністю спостерігаємо за ініціативами Eвропейського Союзу у напрямку інтеграції України до єдиної європейської спільноти, в якій ми зараз проживаємо і цінності суспільства якого прийняли для себе.

Поважаючи культуру, традиції і мову народів, які надали нам можливість через працевлаштування вирішити наші економічні та соціальні проблеми, ми все ж продовжуємо вболівати за свою Батьківщину, маючи велике бажання в недалекому майбутньому подорожувати європейськими країнами не в статусі мігрантів, а повноправних громадян країни-учасниці EС – України.

Але, на жаль, остання резолюція Eвропейського Парламенту щодо України (від 13 грудня 2012 року), а саме пункт 8, щодо українського націоналізму і партії "Свобода" викликає у нас сумнів: українців у країнах-членах EС хочуть бачити лише як дешеву робочу силу чи як партнерів сусідньої рівноправної держави?

Українці – чи не єдина нація на eвропейському просторі, яка за право називатися "українці" поплатилася мільйонними безвинними жертвами голодоморів, репресій, катувань.

Уже тепер є достатньо відкритих документів, які дають підстави провести новий Нюрнберзький процес над жахливими злочинами комуністичного режиму СССР та його сателітів. Але до цього часу Eвропарламент не визнав найстрашніший з цих злочинів – Голодомор 1932–33 років – геноцидом українців. До цього часу український народ не почув на свою адресу жодних вибачень за мовчання "цивілізованої Eвропи" у роки штучно організованого сталінською вбивчою машиною Голодомору. Натомість пункт 8 згаданої резолюції відкрито засуджує жертв, а не злочинців комуністичного режиму Совєцького союзу.

І найголовніше. Основною причиною масової трудової міграції українців до європейських країн у кінці минулого століття і до цього часу була успадкована з часів СССР корупційна система управління державою. Керівники нової української держави, в минулому – комуністичні лідери, що змінили назву, але не змінили мислення, замість омріяної визвольними змаганнями багатьох поколінь українських патріотів демократичної України, де-факто вибудували олігархічну систему управління державою, в якій етнічним українцям місця не залишається. Знищується мова, культура, самобутність.

На останніх виборах-2012 до Верховної ради України серед закордонних дільниць, власне, у країнах EС, де наймасовіше проживають українські трудові мігранти, партія "Свобода" набрала найбільше голосів. Українці як нація потребують світового захисту від подальшого їх знищення, а не осуду за вигаданими наклепницькими штампами.

Тому свій вибір ми робили, враховуючи і ті цінності, які сприйняли у країнах теперішнього проживання. І, на відміну від болгарського євродепутата, автора поправки до пункту 8 резолюції щодо України, переконані, що справжньою загрозою для українського суспільства є провладна Партія регіонів з її антидемократичними методами управління державою і підтримкою корупції, а не партія "Свобода" у союзі з іншими опозиційними силами, які мають вивести Україну на європейський рівень розвитку суспільства і вже почали це реалізовувати.

Тому, Вельмишановний пане Голово Європейського Парламенту, просимо Вас відкликати згаданий 8 пункт стосовно українського націоналізму і партії "Свободи" у резолюції щодо України від 13 грудня 2012 року, врахувавши побажання і тих, хто позбавлений права політичного голосу в ЄС, але своєю працею бере безпосередню участь у розбудові країн EС – українських трудових мігрантів".

Звернення ініціювали:

Товариство української діаспори в Греції "Українсько-грецька думка" (Греція) – Голова, Галина Маслюк-Какку

Асоціація "Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців" (Іспанія) – Голова, Юрій Чопик

Асоціація українців Кантабрії "Оберіг" (Іспанія) – Голова, Марія Курницька

Асоціація українців Каталонії "Червона Калина" (Іспанія) – Голова, Володимир Петрущак

Асоціація Українців Регіону Мурсія (Іспанія) – Президент, Лариса Пономаренко

Асоціація волонтаріату ОЧІ (OCI Organizzazione Cittadini Immigrati / Італія) – Голова, Володимир Степанюк

Християнське Товариство українців в Італії (Італія) – Голова, Олесь Городецький

Центральна Спілка Українців в Німеччині (Німеччина) – Голова, Людмила Млош

Асоціація "Джерело Світу" (Португалія) – Голова, Борис Кучерас

Асоціація українців "Собор" (Португалія) – Голова, Олег Гуцько

Асоціація "Український Християнський рух" (Португалія) – Голова, Іван Онищук

Спілка українців Алгарве (Португалія) – Голова, Ігор Корбеляк

Спілка українців у Португалії (Португалія) – Голова, Павло Садоха

Українсько-португальський освітньо-культурний центр "Школа ім. Т. Шевченка" м. Фару (Португалія) – Директор, Наталя Дмитрук

Міжнародне Об'єднання "Українська Свобода" (ЄС / Чехія) – Президент, Богдан Костів


Також із відповідними зверненням до Президента Eвропарламенту звернулися низка громадських активістів та організацій, що об'єднують українську спільноту в Іспанії. Окреме звернення до Мартіна Шульца скерував Голова Світової конференції українських державницьких організацій (СКУДО) Аскольд Лозинський.


Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"