Форум української молоді діаспори відвідали представники "Молоді Свободи"

29.08.2015 10:29

З 19 по 28 серпня 2015 року на Одещині проходив п'ятий Форум української молоді діаспори. Цьогорічний з'їзд під назвою "Форум української молоді діаспори Одеса 2015" складався з двох частин. Перша частина - це табір молоді діаспори, друга частина, яка проходила з 26 серпня y м. Одеса - це Форум та річні збори Світового конґресу українських молодіжних організацій (СКУМО). Організаторами Форуму вже традиційно є Міністерство молоді та спорту України, Світовий Конґрес Українців за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та міської рад.

Під час річних зборах СКУМО делегатам із за кордону вдалося познайомитись з однолітками, які єдині представляли "Молодь Свободи", молодіжні організації та об'єднання проукраїнських сил України. "Молодь Свободи" - це умовна назва юнаків та дівчат, що входить до складу молодіжних організацій "Студентська Свобода", "Сокіл" та ін.

Одеський активіст Владислав Печкін презентував діяльність "Студентської Свободи", розповівши про створення однойменної альтернативної студентської профспілки для сприяння підвищенню якості освіти в Україні, захисту прав українських студентів. Окремо акцентував увагу щодо антисепаратистської ініціативи "Альма-мати проти вати", яку започаткували одеські студенти проти викладачів, які в академічному середовищі публічно поширюють антиукраїнські погляди та закликають до сепаратизму. Завдяки цій ініціативи вже вдалося виявити і домогтися усунення від роботи та притягнення до відповідальності кількох сепаратистів навчальних закладів України. Голова львівського "Сокола" Богдан Федун, боєць "Карпатської Січі", що в Одесу приїхав на ротацію з фронту, розповів про понад сто двадцяти літню історію організації, наголосивши на тяглості традицій ХХ століття готувати воїнів для збройного опору московським окупантам. Богдан Федун також представив волонтерські ініціативи організації та закликав світове українство долучатися до справи допомоги молодим націоналістам.

Не зважаючи на форсмажорні обставини, які виринали на неочікуваних місцях, на невдало складену програму та серію організаційних прорахунків, спілкування націоналістів-свободівців з українцями із-за кордону відбувалося насамперед у перервах між сесіями та поза програмою Форуму.

Учасники та делегати Форуму висловили бажання проводити частіше збори молоді, обговорили спільні проекти, зокрема, у Литві заплановано створити молодіжну організацію "Зоря“, лідер "Молоді Свободи", член Політради ВО "Свобода" Юрій Ботнар запропонував у співпраці з українськими студентами провести міжнародні збори в Україні. Також запропоновано створення по країнах світу молодіжні осередки "Сокола" та "Студентської Свободи".

Виступаючи перед учасниками заходу Юрій Ботнар подякував молодим українцям світу за нагоду познайомитися з ними та за приклад того, як необхідно навіть на чужині берегти рідні традиції і культуру. Адже молодь світового українства спілкується українською і не відривається від національного коріння, на відміну від зрусифікованих ренеґатів, що принципово відмовились від рідної мови на користь мови агресора. "Співпраця між українцями з материної держави та з-за кордону являє сьогодні неймовірно значну роль. Молоді українці, в разі їхнього повернення в Україну, зможуть поділитися своїм досвідом, набутим у найрозвиненіших країнах світу, і разом із прогресивною молоддю з України здійснювати докорінні зміни на Батьківщині. І для таких людей держава має створити всі умови, мотивуючи їх повертатися й працювати на користь української нації. Водночас, ті українці, що з різних причин залишатимуться за кордоном, мають прагнути здобути якнайбільший політичний та економічний вплив у цих країнах, лобіюючи інтереси України. Так ми зможемо у перспективі, обравши шлях та проявивши нашу національну рису - м'яку наполегливість, зробити нашу спільну Вітчизну однією з найвпливовіших та найуспішніших країн світу. Ми ж тут, на материнській землі, маємо наповнити Україну національним змістом, щоб ані в Одесі, ані в Донецьку, ані в Києві, Черкасах чи Львові, жоден українець не відчував себе "чужим у рідній домівці", - наголосив Юрій Ботнар.

Після закінчення тематичних сесій в Одеській обласній раді, відбувалися зустрічі з депутатами ОДА, місцевими активістами та культурними діячами. Ініціативна група закордонних українців також зустрілася із головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеілом Саакашвілі, на якій делегати з Чехії промовили про можливість співпраці в галузі туризму.

Пресове бюро Міжнародного об'єднання "Українська Свобода"