95 річниця з дня утворення Білоруської Народної Республіки

25.03.2013 15:37

Святкування 95 річниці Білоруської Народної Республіки розпочалося 23-го березня 2013 року з панахид на Ольшанському цвинтарі в Празі, де білоруси вшанували пам'ять своїх діячів. Панахиди відслужив білоруський греко-католицький священник отець Андрусь Абламєйка. З короткими промовами виступили голова старшини Ради Білоруської Народної Республіки Івонка Сурвилло, політичний активіст Вінцук Вячорка та представник Міжнародного громадського об'єднання "Українська Свобода" Олег Зайнуллін, який пригадав історію білорусько-українських зв'язків та провів історичні паралелі створення БНР та УНР. Він згадав про сторінки спільної боротьби УПА та білоруських національних партизанів у боротьбі з більшовицькими окупантами та закликав поборювати проросійські режими Лукашенка та Януковича словом та ділом. Отець Андрусь Абламєйка також відслужив молебень в церкві Косьми та Дем'яна за кращу долю Білоруського народу.

А центром святкування стала урочиста академія в культурному домі бенедиктинського абатства Емаузи, присвячена "Дню Волі". Засідання завершив концерт, де виступили співачка Весна Касерес і патріотичний репер Вінсент.

Суботній вечір продовжено урочистим відкриттям "Білоруської клюбовні" в нових приміщеннях. В цьому велика заслуга Віталія Цімошчанка. Представник Міжнародного громадського об'єднання "Українська Свобода" Олег Зайнуллін мовив зі старшиною Ради Білоруської Народної Республіки Івонкою Сурвилло про співпрацю з українцями та привітав її з роковинами БНР.

Урочистості до "Дня волі" закінчилися поминальним вічем 25-го березня, бо саме в цей день 1918 року була проголошена Білоруська Народна Республіка. Організатор віче "Асоціація за модернізацію в Чехії". На Ольшанському цвинтарі в Празі кілька десятків білорусів вшанували пам'ять першого президента Білоруської Народної Республіки Петра Кречевськаґа (1879-1928), його наступника Ваціля Захаркі (1877-1943) і білоруського співака Міхася Забейди-Суміцкаґа (1900-1981). Після покладення квітів перед учасниками виступив екскандидат в президенти Білорусі Алесь Михалевич. Від студентської молоді Міжнародного громадського Об'єднання "Українська Свобода" промовив Михайло Федай, який акцентував увагу на необхідності взаємопідтримки українців та білорусів і привітав білоруську громаду з річницею БНР. Віче пройшло під національними біло-червоно-білими прапорами Білорусі та українським державним прапором.

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець

Фото