9 травня українці в Празі протестували проти вивішування червоних прапорів в Україні

09.05.2011 19:42

9 травня 2011 року о 17:30 біля посольства України в Чеській Республіці в Празі відбулася акція-протест проти вивішуванню в Україні червоних прапорів-символіки більшовизму і комунізму.

Організували цю протестну акцію члени та прихильники Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода". Під час пікету перед присутніми виступив виконувач обов'язків Президента МО "Українська Свобода" Олег Зайнуллін.

Учасниками були засуджені  злочини комунізму та нацизму. "Ми хочемо демократичним шляхом висловити протест проти популяризації тоталітарних символів в Україні", сказав Олекса, один з учасників протесту. Він зазначив, що в Чехії проживає одна з найбільших українських громад у Європі. Метою заходу також було попередити українців і громадян Європейського Союзу про порушенням прав людини в Україні.

В руках учасники тримали національні, червоно-чорні революційні прапори та плакати із гаслами: "Ні червоним прапорам" "Геть московське сміття: Януковича, Табачника, Могільова!", "Комунізм=нацизм" "Свободу Ганні Сіньковій".

Під кінець акції учасники порвали червоні ганчірки та зображення Й. Сталіна.

У вічі взяли участь також російськомовні українці. Під час акцій була присутня журналістка від ČTK, яка взяла у мітингуючих інтерв'ю.

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"
Олекса Мартинець
Фото