"Українська Свобода" вшанувала членів та засновників ОУН в Празі

04.02.2013 14:54

3 лютого 2013 року на Ольшанському кладовищі в Празі біля пам'ятника "Моїм вірним дітям, героям та жертвам терорів Мати - Україна", розташованого в православній секції кладовища, відбулося поминальне віче з нагоди 84 роковин утворення Організації Українських Націоналістів, в якому взяли участь представники української громади Чеської Республіки, спільнота прихильників ВО "Свобода" та студентська молодь МО "Українська Свобода".

Виступаючий на віче отець Олег (УПЦ КП) закликав присутніх бути гідними пам'яті революціонерів ОУН та бути вірними Богові та Україні. Промову закінчив словами молитви українського націоналіста "Спали вогнем життєтворчим всю кволість у серці мойому. Страху нехай не знаю я, не знаю, що таке вагання. Скріпи мій дух, загартуй волю, у серці замешкай мойому! У тюрмах і тяжких хвилинах підпільного життя рости мене до ясних чинів. В чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть в муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, Відвічка Україно, Могутня і Соборна!"

До присутніх також звернувся Ярослав Дмитрах. Він, зокрема, сказав: "вірна українській справі людина не має надіятися на блага, а творити добрі діла за ради Ідеї".

На Ольшанському кладовищі поховані визначні представники ОУН, УНР та ЗУНР. На їхніх могилах були запалені свічки та прочитано Декалог Українських Націоналістів.

Пресове бюро Міжнародного Об'єднання "Українська Свобода"